Přihlašte se pro vkládání článků, fotogalerií a vstup do diskuse.
Log in

Naše cesta s Pes Equinovarus - část třetí

Začátky nebyly lehké. Těšila jsem se na "život bez sader", ale realita byla poněkud jiná. Prďolce se vůbec nelíbilo, že musí mít nohy neustále od sebe. Do té doby spala na boku, ale s dlahami byl problém. Ten ovšem nebyl jediný - ze dne na den jsme neměli pro malou oblečení. Na dupačky s "ťapkama" zapomeňte - jako "nej" se nám osvědčily tepláčky, které se daly celé rozepnout (šila kamarádka, nepodařilo se nám je sehnat v obchodě). Výrazně to usnadní přebalování. Pak je také potřeba ohlídat si ponožky - jakýkoliv vzorek se otiskne na dětskou nožičku. Pozor na výrazné švy a také na gumičky. První 3 měsíce se dlahy nosí 23 hodin denně. No, není to jednoduché, ale uteče to vcelku rychle. Postupně se naučíte s miminkem s dlahami manipulovat - přebalovat, oblékat, kojit, ... Také cesty kočárkem jsme museli pořešit - do korbičky se prďolka nevešla - byla úzká. U nás se to vyřešilo mantinelem ke sporťáku (u Teutonie je možné jej dát úplně do lehu). I spaní se upravilo - prďolka spinkala nadále se mnou v posteli - na boku, opřená o mne :-)
Kontrola u Dr. je po 1 měsíci a pak po 3 měsících od operace. Obě dopadly na 1* a my jsme Vánoce 2013 oslavili s dlahami jen na 16 hodin denně :-) Změna u nás nastala v polovině ledna 2014. Prďolka je čím dál tím víc pohyblivější a čím dál více si uvědomuje, jaké to je fungovat "bez"... Čím dál častěji dostává záchvaty vzteku - často uprostřed noci. Jelikož potřebujeme také nějak fungovat (máme i starší dcerku a manžel je často pracovně mimo domov), sundaváme dlahy cca v poloviě noci, když se prďola budí.. těch 16 hodin horko - těžko dávám dohromady.. Malá je snese část dne a část noci.. ve dne je lepší, noci jsou náročné.

Z důvodu událostí posledních pár dní, se snažím zjistit "jak ulevit" a při tom dodržet Ponsetiho protokol, protože recidivy se samozřejmě obáváme. Hodně cvičíme. Tejpování apod. prý dlahy nenahradí.. ani tvz. "korýtka" prý nejsou ideální variantou.. Nakonec objednávám zcela nové dlahy - tvz. Dobbs. Ale o tom zase příště - teď jsou někde na cestě do ČR ;-) Držte nám palce.