Přihlašte se pro vkládání článků, fotogalerií a vstup do diskuse.
Log in

Naše cesta s Pes Equinovarus - část čtvrtá

Začátkem února 2014 se naše rodina "rozrostla" o Dobbs dlahy (jedná se pouze o rozpěru/tyč). Z počátku jsem se na ně dívala s nedůvěrou, ale po bližším zkoumání si vcelku získaly mé sympatie :-)

dobbs-bar

Dcerka původní dlahy nesnášela úplně nejlépe, tak jsme hledali vhodou alternativu.. A narazili na Dobbs.
A jaký je náš dojem? Dlahy umožňují alespoň nějaký pohyb - což je fajn třeba u lezoucího dítka.. kde to opravdu oceníte, je spaní.. Na druhou stranu jsou ale těžší - o cca 100 gramů (zdá se to málo, ale v ruce to snadno poznáte) - a stále to jsou prostě dlahy - zázraky nečekejte.
Dcerka je z počátku nepřijala sice s nadšením, ale po pár dnech je začala na spaní akceptovat. Což vyřešilo náš hlavní problém.

A jak jsme se k nim dostali? Základní informace naleznete na http://dobbsbrace.com/ - jsou zde i videa (nebo např. https://www.youtube.com/watch?v=OI3n2wlcXcQ ), jak vše funguje. Na videu s nimi ta holčička hýbe opravdu hodně - takový pohyb u miminka nečekejte (ty pohyblivé "klouby" kladou odpor).


Na těchto stránkách jsem se dočetla, že kromě USA, tyto dlahy používá (a distribuuje) jedna klinika v Itálii. Tu jsem kontaktovala s dotazem na dostupnost a cenu. Na začátku jsme překonávali různé bariéry, ale časem jsem se dozvěděla, že cena samotné dlahy (tj. bez botiček) je 185 Euro (včetně dopravy do ČR). Není hrazeno pojišťovnou. Po zaplacení byla Dobbs do týdne doma.Pokud budete objednávat, je nutné uvést, na jaký typ botiček tu dlahu chcete.

Cca po týdnu jsem jela s dcerkou na kontrolu k Dr. - vše v pořádku, dlaha schválena a co je hlavní - počet hodid, kdy je nutné dlahovat, snížen na 12.

Momentálně mám před sebou další výzvu... neustále se peru s ponožkami pod dlahy - vadí mi všechno možné, jsem náročný uživatel.. Došlo to tak daleko, že jsem objednala výrobu ponožek, které nebudou mít výrazné švy, minimální gumu, vyšší, z přírodního materiálu...a co je důležité - za českou cenu (přesně ještě nevím, ale odhaduji kolem 60 Kč/pár).
Pro zakázkovou výrobu bylo nutné objednat větší množství - proto mi několik párů zbyde. Velikostně - nejmenší bude na chodidlo 9 cm a pak ještě dvě věší velikosti (předpokládám, že to půjde ob 2 cm - tj. chodidla délky 11 a 13 cm).
Dodávka proběhne na přelomu února/března.
Pokud byste měl někdo zájem, kontaktujte mne prosím přes tyto stránky a nebo pomocí admina.