Přihlašte se pro vkládání článků, fotogalerií a vstup do diskuse.
Log in
Diskusní fórum

Operace, lázně, ortopedické pomůcky

Cokoliv co Vás zajímá ohledně lázní, operací, ortopedických pomůcek. Dle potřeby a zájmu diskusi dále rozdělíme.
Last post
Sara

Sara
9 posts
---
Location:
Czech Republic
18.02.2014 09:01

Tyč Dobbs k dlahám JM a DB

Nabízím prostor k diskusi o tyči Dobbs k dlahám JM a DB.

.Dobbs bar
 
Maluko

Maluko
2 posts
---
Location:
n.a.
18.02.2014 11:17

Re: Tyč Dobbs k dlahám JM a DB

Ahoj
na tom videu to teda vypada paradne zajimalo by mne jaka je prvni zkusenost? A pripadne kdyby bylo mozne napsat nejaky konkretni postup jak ty dlahy ziskat...adresu ty kliniky v italii a pod. Malymu je ted 10 mesicu, zitra nam sundaji sadry po opakovane tenotomii a v procesu jsou lazne, tak doufam, ze by tam treba mohl zacit lezt a to by se dobbs dlahy hodily diky
jo a jeste otazka pod carou...nechodite nahodou k doktorce Frydrychove?
 
Sachariasek

Sachariasek
3 posts
---
Location:
n.a.
18.02.2014 11:38

Re: Tyč Dobbs k dlahám JM a DB

Ahoj. Není vůbec problém. Večer k tomu sednu a napíšu. Jinak kdo by měl problém s angličtinou, nabízím se, že to vykomunikuji.
První dojmy - jak jsem psala v článku, byly poněkud rozpačité... Dlaha je prostě těžší, na menší miminko to není. Odhaduji, že tak od těch 6 měsíců, ale je to opravdu jen můj subjektivní pocit. Malé je necelých 7 měsíců a je na svůj věk hodně pohyblivá. No, ale ten pocit ze postupně zlepšoval a zlepšoval a teď - když už malá díky nim v noci spí - mi přijdou úplně super
A ano, chodíme k paní doktorce Frydrychové - je úžasná.
 
Sachariasek

Sachariasek
3 posts
---
Location:
n.a.
21.02.2014 21:55

Re: Tyč Dobbs k dlahám JM a DB

Omlouvám se za zpoždění - málo času.
Tak ta ortopedická klinika, která je schopná distribuovat Dobbs dlahy po Evropě, je v Itálii - Centro Ortopedico Essedi. Dotazy a objednávky pište na e-mail: info@centroessedi.it. Nezapomeňte uvést, jestli chcete jen "tyč" (Dobbs bar) a nebo komplet tyč+botičky. My brali jen tu tyč. Uveďte, pro jaký typ botiček ji chcete (my ji chtěli pro Mitchellovu dlahu) - jde o ten nacvakávací "zámek".
A také uveďte, pro jak staré dítko to je. Co jsem pochopila, tak mají 2 (snad?) rozměry (= délky) té tyče. Ta menší je v délce 24 - 36 cm.
Po mně chtěli abych si zařídila dopravu z Itálie, ale spediční firmy vyzvedávají pouze v rámci ČR. Nakonec tedy zařizovali dopravu z té kliniky.

Dojmy jsou stále dobré
Pokud pomůžu nějakými fotkami/videem, pokusím se něco spáchat, ale myslím, že na youtube je těch materiálů docela dost.

Padl i návrh, že bych dlahy dovezla ukázat na sraz.
 
jitka

jitka
1 post
---
Location:
n.a.
26.02.2014 10:47

Re: Tyč Dobbs k dlahám JM a DB

Ahoj,

horzmě moc ti děkuji za informace...dle tvého doporučení jsem včera tedy napsala do itálie s objednávkou DB tyče. tak jsme zvědavá, jestli s moji lámavou angličtinou požadavek pochopí, z jak dlouho se ti ozvali? A ještě to hlavní - jak jsi platila, fakturou přes účet? Moc doufám, že to malému pomůže , jelikož je hodně akční na to že ma 7. měsíců, leze jak pejsek a pořád se přetáčí i v postýlce večer, tak to spaní je utrpení.


jinak mám určitě zájem i o ponožky jestli ti zbydou. velikost 9 a 11
 
SoCool

SoCool
2 posts
---
Location:
n.a.
24.02.2015 15:23

Re: Tyč Dobbs k dlahám JM a DB

Zdravím,

sice je to s křížkem po funuse, ale snad to někomu pomůže.

My jsme syna léčili v Plzni a tam se používají "plastová korýtka" s "železnou" tyčí uprostřed... ač nevím jak je to možné, tak tu tyč poprvé zlomil v šesti měsících (to už si stoupal)... po druhém zlomení a opravdovém odporu malého k tomuto typu dlahy jsme se ohlíželi po jiných.

Nakonec jsme si vybali JM dlahy z UK. Již se díky združení dají objednat na pojišťovnu (dokonce jsou levnější než ty české... a kvalita hooodně jinde) a jsou opravdu super. Dodání - extrémně rychlé. Malý byl s nimi spokojený a vydržel s nimi do 3,5 roku. Pak už doktor řekl, že nemusíme... i když si myslím, když se na něj dnes podívám, že je opět nasadím.

Dlahy jsou sice těžší, ale to ty plastové moc lehčí nebyly a náš s tím něměl žádný problém. Navíc s ním byla lepší manipulace - na nočník se "odepla" tyč a pak zase rychle zapla... s těmi plastovými jsem mu nemohla cokoliv obléct a byl to boj.

Za nás doporučuji minimálně vyzkoušet JM z UK. Systém je asi hodně podobný těm, které tu zmiňujete.