Přihlašte se pro vkládání článků, fotogalerií a vstup do diskuse.
Log in
Diskusní fórum

Operace, lázně, ortopedické pomůcky

Cokoliv co Vás zajímá ohledně lázní, operací, ortopedických pomůcek. Dle potřeby a zájmu diskusi dále rozdělíme.
Last post
Sara

Sara
9 posts
---
Location:
Czech Republic
26.02.2014 11:56

Kinesiotaping

Na podzim jsem si udělala kurz kineziotapingu a úspěšně ho využívám pro sebe, svoje děti i klienty. Protože se na mě množí dotazy ohledně tejpovaní, nabízím zde prostor na odpovědi, které nezapadnou. 
Sara

Sara
9 posts
---
Location:
Czech Republic
07.05.2014 20:04

Re: Kinesiotaping

Odpoved na časty dotaz, kterou jsem psala na jiném serveru:

Ahoj,tejpovani pomaha na mnoho veci, at uz jde o jednotlive korekce pozice /napr. koleno, kycel, rameno/ nebo stimulaci svalu /napr. napeti v hamstrinzich/. ALE achilovku to bohuzel nepretahne. Plantarni flexi /spicky dolu/ ovlivnuji predevsim tri silne svaly, dorazlni flexi /spicky nahoru/ ovlivnuje jen jeden - predni holenni sval a ten ma ke vsemu tendenci ochabovat.
Tomu proste nejde zabranit tejpem, navic nejde kolikrat tocit tejp porad dokola, kvuli citlivosti kuze.

Nedavno na srazu jsem to vysvetlovala, i nazorne s obrazkama svalu. Odpoved na otazku, kteoru casto dostavam a sama jsem kvuli tomu kurz absolvovala - zda lze nedavat dlahu a misto toho tejpovat: zni NE /s jednou vyjimkou - videla jsem pevny tejp na diteti lecenem francouzskou metodou, v podstate bych rekla, ze to bylo podobne bandazovani. vzhledem k narocnosti lze asi jen u miminka/.

POkdu by otazka znela: co muzu tejpem zlepsit - tak odpoved zni: napr. postaveni a zatez chodidla (supinace/pronace), kolene (vtaceni dovnitr),odlehčení lýtkového svalu (má tendenci se zkracovat)...

Ale vzdy pujde jen o podpurnou terapii. Bohuzel. Jinak je tejpovani super vec - uzasna na akutni problemy, u chronickych nebo vrozenych je to ale beh na dlouhou trat.