Přihlašte se pro vkládání článků, fotogalerií a vstup do diskuse.
Log in

Hospitalizace na dětské ortopedii FN Bulovka

bulovkaChtěla bych se podělit  o zkušenost s hospitalizací na dětské ortopedii ve FN Bulovka a jak to tady chodí.

 

Pokud požadujete nadstandart doporučuji hlásit dopředu a ještě se den, dva před přijetím ujistit zda nadstandart je volný. Může se stát, že přesto že máte již naplánovaný nadstandart nemusí být ten den volný.

Při příjezdu na Bulovku je dost velký problém s parkováním. Občas se podaří zaparkovat mimo placenou zónu. Pokud použijete parkoviště nemocnice platí se 30,- Kč za hodinu, další hodina 50,- Kč, za 3 hodiny 100,- Kč. Příjem probíhá v ambulanci  dětské ortopedie, kde předáte dokumenty sestře. Poté vás vyzvou z kartotéky, kde zaevidují malého pacienta a jeho případný doprovod. Celý proces netrvá nikterak dlouho a během půl hodiny jsme byli již v 5.patře, kde je lůžkové oddělení.  Sestry vám ukáží pokoj, kde budete ubytovaní. Jídlo je zde vcelku normální na nemocniční poměry průměrné. Snídaně mezi 8-9 hod., oběd 12-13 hod. a večeře 18-19 hod. Je možné nahlásit vegetariánskou stravu, a také je možnost připlatit si nadstandartní jídlo za 175,- Kč/den.

Sprchy pro pokoje jsou na chodbě, WC je vždy společné pro dva pokoje. Na patře je jídelna, a kuchyňka přístupná pro pacienty, kde je lednice, mikrovlnka, rychlovarná konvice. 

Je zde hernička vybavená krásnými hračkami. Učitelky zde mají spousty úžasných her a možností tvorby (zapékací korálky..aj.) Vše uzpůsobené tak, aby bylo hry možné hrát na posteli, případně u stolečku. Nejen učitelky jsou zde milé a ochotné. Veškerý personál je milý a hodný. K nám se chovali vždy vstřícně a laskavě.

 

Dětská ortopedie disponuje nadstandartními pokoji. Ubytovat se lze v jednolůžkovém pokoji za 750,- bez DPH/noc nebo ve dvoulůžkovém pokoji za 450,- bez DPH/noc. Vybaveni jednolůžkového nadstandartu – wc, sprchový kout, lednička, televize, rychlovarná konvice, internet, možnost také připojeni pevné linky. 

Vybavení dvoulůžkového nadstandartu – lednice, rychlovarná konvice, WC a sprchový kout společný pro dva pokoje, internet.

Návštěvy na dětském oddělení Po- Pá 15 – 17.3O, So – Ne 13 – 17.30.

Nepředpokládejte, že druhý den po nástupu na oddělení půjde dítko na operaci. Běžně se čeká i tři dny. Bylo mi sděleno, že je to proto že operační plán nedělá nikdo z oddělení, ale osoba mimo a tudíž neupřednostňuje malé pacienty. Nám se zatím podařilo být do 3 dnů od nástupu na sále.

Před samotným operačním zákrokem má dítko naposledy v 18 hodin  lehkou večeři a od půlnoci již nesmí ani tekutiny. Dcerka mi fňukala hlady a to není velký jedlík. Většinou to vychází na 24 hodinovou hladovku. Je nutno se na to psychicky připravit. Premedikaci dostává cca 30 minut před nástupem na sál. O druhu a způsobu premedikace se domluvíte s anestezioložkou, která se den před operací zastaví na pokoji. Také každé dítko anestezii a premedikaci snáší jinak, takže doporučuji zásadní věci sdělit anestezioložce. Poté co dítko sestry odvezou na sál (zřídka kdy se stává, že jej rodič může doprovodit ) doporučuji zkrátit pobyt na pokoji a vyrazit ven. Sestry si berou tel. číslo, a včas informují, kdy se dítko probudí. Po operaci jsou umístěny všichni pacienti na „dospávací JIPce“.

Po operaci nesmí dítko jíst  a pít může jen  po troškách. Doporučuji dodržovat příkazy sester. Je zbytečné aby dítě zesláblé operací bylo ještě více vyčerpané zvracením.

Po každé operaci dostane dítko nitrožilně antibiotika. Pokud má na některé antibiotika alergii nutno nahlásit!  A doktor napíše léky, které je možné podávat proti bolesti. Vydává je sestra. Hlídá se také první čůrání po operaci. Důležité je množství. Nevím jak se to řeší u miminek co mají plenky.

Většinou je špatných prvních 24 hodin, kdy je dítko plačtivé, mrzuté a bolavé. To se musí přežít a být dítěti oporou. Hlavně žádné slzy!! Pak už je veselejší a veselejší a třetí den od operace je už zase „zlobivé“ J

Když nejsou komplikace dítě se propouští 7. den od operace a před odchodem dostane ještě novou sádru.  Propouštěcí zprávu vystaví doktor před odchodem domů.

To je zhruba tak vše co mě napadá.

Všem přeji co nejméně dní strávených na tomto oddělení a brzké uzdravení všech malých i velkých pacientů.