Přihlašte se pro vkládání článků, fotogalerií a vstup do diskuse.
Log in

Reportáž ze soutěžního odpoledne s charitativní sbírkou pro Achillea

DSC 0946aMateřské centrum Uhlíček pořádalo za pomoci mnoha sponzorů a dobrovolníků dne 23.5.2015 charitativně-soutěžní odpoledne s názvem Soutěžíme pro zdravé nožičky. Naším záměrem bylo nejen připravit zábavné hry pro děti, ale zároveň informovat veřejnost o nejčastějších vrozených vadách nohou a finančně podpořit o.s.Achilleus, které sdružuje děti, jež neměly to štěstí narodit se se zdravýma nožkama.

 

DSC 0909aÚderem druhé hodiny se pomalu začaly plnit prostory uhlířskojanovické sokolovny a naše obavy z malé účasti se rázem rozplynuly. Každý soutěžící dostal u vstupu látkový pytlíček, leták o výběru vhodné obuvi, lístek na občerstvení, drobný dárek a soutěžní kartu, do které na jednotlivých stanovištích sbíral razítka. Děti si prošly naboso například po dráze na stimulaci nohou (kamínky,balanční plochy,…) a zároveň zde byla jejich chůze pod bedlivým dozorem místní pediatričky Mudr. Karly Nešporové, za což jí velmi děkujeme. Dále si procvičily svou paměť v Kimově hře, zručnost při lovení dřevěných nožiček (za zhotovení děkujeme Truhlářství Matoušek) nebo navlékání korálků, prověřili jsme i znalosti o zvířatech a mrštnost při skákání v pytlích. Mysleli jsme i na ty nejmenší, kteří si to užili v dětském koutku. Na soutěžící čekala spousta odměn (pamětní medaile-za výrobu děkujeme Romaně Nagyové, balíčky sladkostí, autíčka, bublifuky, švihadla, pexesa,…)

Kdo si chtěl ukrátit čas, mohl navštívit výstavu obrázků s tématem Moje nožičky nebo načerpat nové informace o vrozených vadách nohou a metodách jejich léčby na připravených nástěnkách.Výkresy pro nás připravili v MŠ Vavřinec, v MŠ Nepoměřice, na ZŠ Uhlířské Janovice a chtěli bychom zde dětem a jejich učitelkám velice poděkovat. Nejvydařenější obrázky jsme zarámovali a ozdobili jimi čekárnu na janovickém dětském zdravotním středisku. I na místě se kreslilo. Kdo nám namaloval nějaký obrázek, mohl vyhrát například jednu z krásných deskových her Cestujeme po Středočeském kraji.

predani ze SoutezeObčerstvení zajišťoval pan Petr Pluhař, kterému také děkujeme. Ke kávičce bylo možno Všichni jsme se nakonec vyřádili v rytmu hudby na dětské diskotéce. Za ozvučení a hudební produkci děkujeme panu Stanislavu Houdovi.

Na tomto místě bychom rádi poděkovali všem sponzorům: MAS Lípa pro venkov, Středočeský kraj-Ing. Zuzana Moravčíková, Auto Pošík, Malířství a lakýrnictví Václav Balvín, Jindřich Kašpar a syn, Jaroslav Fanta, Krauer tip, Junior market, Autoškola Jiří Čežík, GE money bank, ZD Úžice, Sassy group, Santé, Česká kožedělná a obuvnická asociace, Markéta Havrdová-Makovice, TJ Sokol, rodině Emingerových za přípravu a úklid prostor.

Na závěr několik zajímavých čísel. Akce předčila naše očekávání a na seznamu soutěžících jsme končili číslem 95. Výtěžek z akce, celkem úctyhodných 9.700,-Kč, bylo předáno dne 6.6.2015 předsedkyni sdružení Achilleus paní Stáně Bašatové. Finance se využijí na obsahové a grafické zpracování letáku o vadě pes equinovarus a jeho šíření nejen na velká ortopedická pracoviště v České republice. Dokázali jste, že i na malém městě jsou lidé s velkým srdcem a rádi bychom v této tradici formou charitativně soutěžní akce pokračovali i v příštím roce a podpořili zase někoho jiného.

Všechny fotografie z akce naleznete v albu zde: http://soutezimeprozdravenozicky.rajce.idnes.cz/

Autorka článku: Mgr. Petra Procházková