Achilleus v roce 2021

Přátelé, dovolte nám poděkovat za vaši trvalou přízeň, bez které by nebylo možné se už 12. rokem věnovat rodinám dětí s golfovou nohou.  Velice si vážíme vaší podpory, ať už finanční, věcné nebo v rámci rozvoje našich aktivit. Jsme vám nesmírně vděčni za vaši důležitou pomoc v nelehkém období, které všichni momentálně prožíváme.

Děkujeme vám, že nám pomáháte pomáhat!

Neustálá pomoc a podpora

Jsme rodičům k dispozici 24/7/365 v komunitní skupině i telefonicky.  Ve svépomocných komunitních skupinách je již téměř 2 000 rodičů a pacientů (1768 ve skupině pro rodiny, 219 ve skupině pro dospělé pacienty).

V rámci naší služby Brace sharing zapůjčujeme zdarma dlahy dětem, které přiliš rychle vyrostly a nemají ještě nárok na výmenu dlah ze zdravotního pojištění. Ročně zapůjčíme a pomůžeme až 150 rodinám. Mimo dlahy zapůjčujeme i cvičební pomůcky. 

Webináře pro rodiče

Pravidelně pořádáme online webináře na téma, které rodiče zajímá: 
(1) Co mě čeká po porodu - pro těhotné maminky 
(2) Ponseti metoda a co to obnáší 
(3) Dlahovaní - rozdíly v dlahách, jejich výhody a nevýhody
(4) Cvičení pro starší děti s PEC

Na webináře zveme i odborníky - lékaře, fyzioterapeuty, protetiky, kouče pro rodinné poradenství atd. 

V letošním roce se uskutečnilo 11 webinářů pro přibližně 100 rodičů. 

Rozeslali jsme 40 000 letáků

Může jít o obrázek text, kde se píše 40 000 informačních letáku a brožur bylo odesláno na 150 porodnic, gynekologickych a genetickych pracovišt, ortopedi a protetik Achieus Projekt byl podporen MZČR MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY

Mediální výstupy

Leden 2021 Magazín Můžeš článek Obtížné neznamená nemožné, příběh dospělé PECkařky Báry Kafkové

Duben 2021 Podcast NeedoTALKS Rozhovor s ředitelkou Achillea Stáňou Bašatovou 

Říjen - vyšlo 5 celostránkových článků v tištěném celonárodním periodiku Blesk
(1) Malý bojovníci: Miminkům s vrozenou vadou pomáhá spolek Achilleus
(2) Albert má vrozenou vadu: Narodil se s koňskou nohou
(3) Pavel se narodil s koňskou nohou: Právě teď uběhl půlmaraton
(4) Veronika z Řevničova nonstop trpí bolestmi a žádala lékaře: Prosím, uřízněte mi nohy!
(5) Martin Zounar odhalil trápení z dětství: Narodil se s koňskou nohou

Naše panenky cestují po světě

V rámci spolupráce s Clubfoot.World cestují naše panenky, panáčci a medvídci po celém světě, jako dárek je obdrželi např. Dr. Dobss na Floridě nebo Dr. Morcuande z PIA v samé kolébce Ponseti metody v Iowě.  

Panenky s dlahami, nádherně ilustrovanou knížku Básničky pro neposlušné nožičky, omalovánky a mnoho dalšího naleznete na našem E-shopu. 

Není k dispozici žádný popis fotky.

Dárcovská DMS GOLFOVANOHA

Abychom dostáli zákonným povinostem, založili jsme Veřejnou sbírku u Krajského úřadu a spolu s ní službu DÁRCOVSKÉ DMS. Zjednodušili jsme tak cestu dárcům. Odteď mohou poslat dárcovskou DMS ve tvaru DMS GOLFOVANOHA 30,60,90 nebo DMS TRV GOLFOVANOHA 30,60,90 na číslo 87  777 a podpořit tak provoz naší Půjčovny dlah. 

V době pandemie jsme ve spolupráci s divadlem Hnedle vedle uspořádali online představení

Podívejte se na záznam představení dívadla Hnedle vedle jen pro naše PECkové děti.
Může jít o obrázek one or more people a text that says 'Achieus HUDEBNÍ DIVADLO HNEDLE VEDLE KULTURNÍ CENTRUM KLÁSTERECNADOHRI OHRI Zábavná písničková stream show pro celé rodiny a kamarády sdruženi Achilleus. Srdečne vás zveme 21.4.2021 17:30 Vysílá hudební divadlo HNEDLE VEDLE. pecKa HRÁTKY S TOMEM'

Vzděláváme se

Od února 2021 jsme zapojeni v projektu Asociace veřejně prospěšné organizace AVPO "Profesionalizace neziskových organizací" v rámci čehož jsme prošli přísným procesním auditem. Rádi bychom se pochlubili, že hodnotitelé nenašli žádné závažné procesní chyby a vydali jen několik drobných doporučení.  Projekt trvá 1,5 roku. 

Mimo spolupráce s AVPO jsme také členy a účastníme se vzdělávacích akcí APO (Akademie pacientských organizací). 

Sportovní odpoledne pro děti a rodiče

V září se uskutečnilo odpolední setkání v kavárně Kormorán v Praze, jako náhrada za původně plánovaný velký sraz, který se kvůli současné epidemiologické situaci nemohl uskutečnit. Setkání se zúčastnilo téměř 40 rodin. Děti měli na výběr z mnoha aktivit, zatímco rodiče mohli využít prostoru a času ke sdílení svých zkušeností. Může jít o obrázek child , standing , outdoors a text

 

Hájíme práva našich pacientů

Sněmovnou prošla novela 48/1997 Zákona o veřejném zdravotním pojištění, kterou jsme připomínkovali a úspěšně prosadili změnu v úhradové vyhlášce.

V rámci této novely jsme pro děti s pes equinovarus vyjednali NOVÝ ÚHRADOVÝ KÓD na naše dlahy tak, aby byly pro děti dostupné 2x ročně a bez úhrady, což doposud nebylo všude platné.

Pro naši pacientskou organizaci je novela důležitá i z dalšího důvodu -  stanovuje dosud neexistující právní DEFINICI PACIENTSKÉ ORGANIZACE, což nám umožní lépe zastupovat zájmy našich členů.

 

Přednášíme

Spolek mediků českých nás pozval do svého klubu a my měli unikátní příležitost informovat a seznámit s naší problematikou mladé lékaře. Jak se žije s rodinám s pes equinovarus jsme měli možnost prezentovat i na velkých lékařských kongresech.

Může jít o obrázek 4 people , people standing a indoor

 

Zapojili jsme se do zahraničních aktivit 

Clubofoot.WORLD - Jsme zakládajícím členem Světové asociace pacientských organizací pro diagnózu pes equinovarus
Global Clubfoot Iniciative - střešní organizace, jsme hrdým členem od 12/2022

Navázaná spolupráce:
Ponseti International Association
S.T.E.P.S
MDOrthopeadics
Clubfoot Solutions
Semeda

Připravujeme český překlad dokumentárního filmu o převratné Ponseti metodě a doktoru Ponsetim. 

Vydali jsme nové informační materiály

Máme nový informační leták pro čerstvé maminky. V několika bodech by měli dostat základní informace o PEC a naší komunitě. Přes QR kód se rychle dostanou ke všem informacím na stránce První kroky.

Všechny ostatní brožurky a letáky jsme updatovali, v rámci grantu z Ministerstva zdravotnictví jsme připravili velkou informační kampaň a rozeslali materiály po celé ČR.

Může jít o obrázek 1 osoba

Živé rozhovory na Instagramu

Na Instagramu spolku Achilleus pravidelně přinášíme živé rozhovory s odborníky z různých oblastí.

Může jít o obrázek text

Co pro naše členy znamená Achilleus?

Dostali jsme úžasnou zpětnou vazbu. Nejčastější odpovědi na otázku: Co pro vás znamená Achilleus?
Může jít o obrázek ‎text, kde se píše ‎Trpšlivost Komunita Vytrvalost Odbornost Bezpečí Úleva Uprimnost Rodina Nejsme na Optimismus sami Sdílení Poznání Empatie Rady Láska Zkušenosti Rešeni Opora Prátelství Uklidneni Vétší sebevedomí Klid Radost Jistota Obétavost Porozumšni Podpora Ujišteni Informace Duvera Pomoc Pochopeni Lidskost Útecha Kamarádstvi Ochota Tipy Vzájemná pomoc Nadeje Sounáležitost Záchrana Síla Povzbuzeni Uzdravení Soudržnost Laskavost ڞasni lidé pozitivni myšleni Vice info který se hodí Védomosti‎‎

Děkujeme také všem, kdo se podílel na činnostech spolku Achilleus, kolegům a dobrovolníkům za jejich práci a čas. 

image005