II. ACHILLEUS CAMP 2024!

II. Achilleus camp 2024

Tak jsme se opět setkali a společně oslavili Světový den golfové nohy a zároveň 15. narozeniny pacientské organizace Achilleus!

Ve dnech 31.5. - 2.6. 2024 a přesně dvou letech od prvního víkendového setkání jsme se opět sešli v nádherném kempu Tesla Horní Bradlo v Pardubickém kraji. Kemp díky svému vybavení a rozmanitosti vybízel k pestrému programu, který byl obohacen o odborné přednášky, ale i o zábavu pro malé a velké.

Bohužel, počasí nám nedovolilo plně využít potenciál venkovního areálu. Občasný déšť nás zahnal do budovy, ale i tak věříme, že jsme naše účastníky nezklamali a užili si to i v ne úplně ideálních podmínkách.

Celkem se nás sešlo 256 (včetně dětí) a zase nás byl plný kemp.

Pátek se nesl ve znamení oslav - SPOLEK ACHILLEUS V TOMTO ROCE  SLAVÍ 15 LET OD ZALOŽENÍ. A na oslavě tak nesměl chybět dort, balónky, malování na obličej, cukrová vata a naše oblíbené hudební divadlo Hnedle Vedle.

A také gratulanti.
Na camp se za námi přijel podívat a mnoho dobrot pro děti přivezl Tomáš Arsov, náš patron. 

Celý víkend byla pro děti k dispozici výtvarná dílnička, kde kreslily pro Achillea přání k narozeninám. Venku plnily úkoly v celotáborové hře, za kterou na konci dostaly sladkou odměnu. A v hale nám společnost Muffík připravila překážkovou dráhu přesně jako dělanou pro naše nožičky.

Každý si mohl i udělat vtipné foto v našem fotokoutku, škoda že tu na všechny není místo!

V sobotu jsem začali zvostra!

Celé dopoledne se nám věnovali profesionální záchranáři z organizace PrPOm - první pomoc zážitkem.  Nacvičovala se pomoc dítěti  v bezvědomí, neodkladná resuscitace a první pomoc při popáleninách.

Kdo měl "nacvičeno" mohl využít laskavé osobní konzultace u lékařky/ortopedky MUDr. Agnes Adamové, jenž tímto děkujeme velmi za její čas navíc a nadšení pomoci.

Děti se ale také chtěly aktivně zapojit. Operovat medvěda či ošetřit ránu mohly společně s mediky z Medvídkové nemocnice. 

Odpoledne patřilo také edukaci, ale z jiného soudku.

Báječné fyzioterapeutky -  Jana Ďurdíková si vzala na starost ukázky cvičení a konzultace pro starší děti, naopak Martina Víchová se věnovala těm nejmenším, především problematice polohování dětí se sádrami a dlahami.

Odpoledne převzali štafetu přednášek pozvaní hosté. Lékařky/ortopedky - MUDr. Agnes Adamová, z Fakultní nemocnice Brno mluvila především o řešení a léčbě metatarsus adductus.
MUDr. Michaela Kassaiová, z Ponseti Clinic navázala informacemi o léčbě pes equinovarus a empaticky se podělila o své osobní zkušenosti.
Pan Antonín Kriegelstain, protetik z Technické ortopedie České Budějovice navázal problematikou objednávaní dlah.

A konečně večer jsme si mohli vyslechnout dlouho očekávanou a zajímavou přednášku MUDr. Moniky Frydrychové, z Ponseti Clinic na téma Jak poznat recidivu a Obouvání dětí s pes equinovarus.

A tohle jsme my! Holky z Achillea.
Připravovaly jsme pro vás letošní ročník s láskou a i když nám toho hodně nevyšlo (hlavně kvůli dešti), daly jsme do toho maximum.

Tak za dva roky zase nashledanou!

Na závěr bychom chtěli poděkovat naším sponzorům a partnerům.
Velice si vážíme vašeho rozhodnutí podpořit II. Achilleus Camp.

Achilleus plakát A3 loga