Půjčovna dlah

Chci si půjčit dlahu

Máte dlahu, ze které už Vaše dítko vyrostlo, není pohodlná nebo je zničená a ještě nemáte nárok od pojišťovny pro objednání nové?

Spolek Achilleus sbírá od dárců již použité a nepotřebné dlahy, které zdarma zapůjčuje  svým členům ve svízelné situaci. Půjčovnu dlah spravuje Veronika Labaštová.

Jaké dlahy sbíráme?

 

Jsem členem spolku Achilleus
Kontaktovat na e-mail achilleus@achilleus.cz nebo na messenger Veroniku Labaštovou nebo Stáňu Bašatovou.

Nejsem členem spolku Achilleus
Požádejte o členství ve spolku Achilleus, z. s. vyplněním členské přihlášky zde a uhraďte členský příspěvek 300 Kč/13,50 euro (viz bankovní účet pro SK níže) a dále kontaktovat na e-mail achilleus@achilleus.cz nebo na messenger Veroniku Labaštovou nebo Stáňu Bašatovou.

Pokud na Váš e-mail nebo zprávu na messengeru nezareagujeme po 4. dni, prosím, připomeňte se! Do té doby necháváme zprávy nepřečtené, abychom na Vás nezapomněli.

Pokud již dlahy máte a žádáte větší velikost, napište, jakou požadujete.

Pokud dlahy nemáte, připravte si, prosím, rozměry levé i pravé nožičky v cm (měření proveďte několikrát, aby byla jistota správného změření). A nezapomeňte uvést, že požadujete i tyčku. K zapůjčení tyčky si prosím připravte rozměry šířky ramínek.

 

Předem uhraďte poštovné a balné 150 Kč na účet spolku 2200571587/2010.

Pro zaslání na Slovensko je poštovné a balné 13,50 euro, účet pro zahraniční platby: 

2200571587/2010
IBAN:
CZ21 2010 0000 0022 0057 1587
BIC/SWIFT:
FIOBCZPPXXX

Dlahy jsou zasílány jednou týdně – ve středu, tzn., že budou expedovány požadavky zaslané nejpozději do úterý do 20:00. V ojedinělých/urgentních případech je možné po domluvě zaslat dlahy následující den po domluvě (botička či tyčka se rozbije, lékař Vám odmítne napsat první dlahy... – tedy situace, kdy by dítě bylo bez dlah).

Dlaha se zapůjčuje na blíže neurčenou dobu, je veden seznam zapůjčených dlah. Podmínkou půjčení je vrácení dlahy v případě, že ji už nevyužíváte.

Spolek Achilleus půjčuje dlahy, je však nutné, aby nastavení dlah a tyčky bylo rodiči konzultováno s ošetřujícím lékařem nebo protetikem. Spolek Achilleus nenese odpovědnost za špatně nastavené dlahy.

Chci darovat dlahu

Máte dlahu, ze které již Vaše dítě vyrostlo a nevíte co s ní? Zašlete nám ji do Achillea a my se postaráme o to, aby dál pomáhala.

Zapůjčují se dočasně členům spolku, jejichž děti ze svých vlastních dlah buď vyrostly a nemají zatím nárok na další placené pojišťovnou, ze zdravotních důvodů jim nevyhovují současné dlahy nebo čekají na právě vyráběné dlahy.

Všechny dlahy, které jsou určeny k léčbě vady Pes Equinovarus (golfová noha). A to v jakémkoliv stavu, od jakéhokoliv výrobce, v jakékoliv velikosti botek či tyčky. Přijímáme dlahy jak v celku, tak i samostatné botičky nebo tyčku.

Některé dlahy typu AFO, DAFO či KAFO jsou vyrobeny na míru (tzv. plastová korýtka), ty bohužel dále upotřebit nemůžeme a proto je nezasílejte.

Protetiky dlahy většinou nerecyklují a vyhazují je. Proto je raději pošlete nám a my jim zařídíme další využití. Ročně zapůjčíme dlahy cca 200 rodinám.

Jak doručit dlahy na Achillea? Ideálně poštovní zásilkou (možno i PPL), a to na adresu:

Veronika Labaštová

Achilleus, z.s.

Vrchlického 222

270 54  Řevničov

Máte dotazy ohledně půjčovny dlah? Napište nám.

Zadejte, prosím, Vaše jméno.
Zadejte Vaši zprávu

Provoz půjčovny podporuje Nadační fond Simony Kijonkové.