Půjčovna dlah

Chci si půjčit dlahu

Máte dlahu, ze které už Vaše dítko vyrostlo, není pohodlná nebo je zničená a ještě nemáte nárok od pojišťovny pro objednání nové?

Jak to celé funguje?

Spolek Achilleus sbírá od dárců již použité a nepotřebné dlahy, které zdarma zapůjčuje svým členům ve svízelné situaci. Půjčovnu dlah spravuje Veronika Labaštová.

Jaké dlahy sbíráme?

 

Co mám udělat, abych si mohl/a zapůjčit dlahu?

Jsem členem spolku Achhillleus
Kontaktovat na e-mail obcanske.sdruzeni@achilleus.cz nebo na messenger Veroniku Labaštovou nebo Stáňu Bašatovou. Dlaha bude během pár dní zaslána na adresu Vašeho bydliště. Uhradíte poštovné a balné 150 Kč na účet spolku 2200571587/2010.

Nejsem členem spolku Achilleus
Požádejte o členství ve spolku Achilleus, z. s. vyplněním členské přihlášky zde a uhraďte členský příspěvek 300 Kč.

Pokud nechcete být z jakéhokoliv důvodu členem, tak i pro Vás máme řešení, půjčovné je stanoveno na 200 Kč na měsíc + poštovné a balné 150 Kč na účet spolku 2200571587/2010.

Dlaha se zapůjčuje na blíže neurčenou dobu, je veden seznam zapůjčených dlah. Podmínkou půjčení je vrácení dlahy v případě, že ji už nevyužíváte.

Nastavení dlah - nutno konzultovat s lékařem/protetikem

Spolek Achilleus půjčuje dlahy, je však nutné, aby nastavení dlah a tyčky bylo rodiči konzultováno s ošetřujícím lékařem nebo protetikem. Spolek Achilleus nenese odpovědnost za špatně nastavené dlahy.

Chci darovat dlahu

Máte dlahu, ze které již Vaše dítě vyrostlo a nevíte co s ní? Zašlete ji nám do Achillea a my se postaráme o to, aby dál pomáhala.

Co se děje s dlahami, které Achilleus obdrží?

Zapůjčují se dočasně členům spolku, jejichž děti ze svých vlastních dlah buď vyrostly a nemají zatím nárok na další placené pojišťovnou, ze zdravotních důvodů jim nevyhovují současné dlahy nebo čekají na právě vyráběné dlahy.

Jaké dlahy Achilleus sbírá?

Všechny dlahy, které jsou určeny k léčbě vady Pes Equinovarus (golfová noha). A to v jakémkoliv stavu, od jakéhokoliv výrobce, v jakékoliv velikosti botek či tyčky. Přijímáme dlahy jak v celku, tak i samostatné botičky nebo tyčku. Dlahy, které již nejsou v nejlepším stavu, opravujeme.

Některé dlahy typu AFO, DAFO či KAFO jsou vyrobeny na míru (tzv. plastová korýtka), ty bohužel dále upotřebit nemůžeme a proto je nezasílejte.

Neměl/a bych dlahy raději vrátit na protetiku?

Protetiky dlahy většinou nerecyklují a vyhazují je. Proto je raději pošlete nám a my jim zařídíme další využití. Ročně zapůjčíme dlahy cca 100 rodinám.

Jak doručit dlahy na Achillea? Ideálně poštovní zásilkou, a to na adresu:

Veronika Labaštová

Achilleus, z.s.

Vrchlického 222

270 54  Řevničov