Půjčovna dlah

Chci si půjčit dlahu

Máte dlahu, ze které už Vaše dítko vyrostlo, není pohodlná nebo je zničená a ještě nemáte nárok od pojišťovny pro objednání nové?

Jak to celé funguje?

Spolek Achilleus sbírá od dárců již použité a nepotřebné dlahy, které zdarma zapůjčuje svým členům ve svízelné situaci. Půjčovnu dlah spravuje Veronika Labaštová. Podrobnější informace najdete na stránce: Daruj dlahu. 

Co mám udělat, abych si mohl/a zapůjčit dlahu?

Jsem členem Achillea
Kontaktovat na e-mail Veroniku Labaštovou nebo Stáňu Bašatovou obcanske.sdruzeni@achilleus.cz Dlaha bude během pár dní zaslána na adresu Vašeho bydliště. Uhradíte poštovné a balné 150 Kč. Dlaha se zapůjčuje na blíže neurčenou dobu, je veden seznam zapůjčených dlah. Podmínkou půjčení je vrácení dlahy v případě, že ji už nevyužíváte.

Nejsem členem Achillea
Požádejte o členství ve spolku Achilleus, z. s., zaplaťte členský příspěvek 300 Kč. Pokud nechcete z jakéhokoliv důvodu být členem i pro Vás máme řešení, půjčovné stanoveno na 200 Kč na měsíc + poštovné a balné 150 Kč.

PROČ SE STÁT ČLENEM?

VÝHODY. číslo účtu Achilleus, z.s.:  2200571587/2010

Chci darovat dlahu

Máte dlahu, ze které již Vaše dítě vyrostlo a nevíte co s ní? Zašlete ji nám do Achillea a my se postaráme o to, aby dál pomáhala.

Co se děje s dlahami, které Achilleus obdrží?

Zapůjčují se dočasně členům spolku, jejichž děti ze svých vlastních dlah buď vyrostly a nemají zatím nárok na další placené pojišťovnou, ze zdravotních důvodů jim nevyhovují současné dlahy nebo čekají na právě vyráběné dlahy. (více o výhodách členství zde)

Jaké dlahy Achilleus sbírá?

Všechny dlahy, které jsou určeny k léčbě vady Pes Equinovarus (golfová noha). A to v jakémkoliv stavu, od jakéhokoliv výrobce, v jakékoliv velikosti botek či tyčky. Přijímáme dlahy jak v celku, tak i samostatné botičky nebo tyčku. Dlahy, které již nejsou v nejlepším stavu, opravujeme. Některé dlahy typu AFO, DAFO či KAFO jsou vyrobeny na míru, ty bohužel dále upotřebit nemůžeme.

Neměl/a bych dlahy raději vrátit na protetiku?

Protetiky dlahy většinou nerecyklují a vyhazují je. Proto je raději pošlete nám a my jim zařídíme další využití. Jak doručit dlahy na Achillea? Ideálně poštovní zásilkou, a to na adresu: Veronika Labaštová Achilleus, z.s. Vrchlického 222 270 54  Řevničov