Naši patroni

5 tmavá

Naši patroni, naši PECkaři

Důležitou součástí naší pacientské organizace Achilleus z. s. jsou i naši patroni. Dlouholetým přítelem Achillea je herec Martin Zounar, kterého znáte především z divadla a televize. Rádi vám představíme i mistra světa v hokejbalu Petra Nováka a úspěšného podnikatele a kadeřníka Tomáše Arsova.

Co mohou mít společného tito sympatičtí a velmi úspěšní muži? Nikdo by nepoznal, že je spojuje vývojová vada Pes equinovarus congenitus. Narodili se v době, kdy u nás v ČR Ponsetiho metodu nikdo neznal. Tenkrát tato ortopedická vada znamenala ve většině případů bolesti a invalidní vozík. Všichni tři však mohou poděkovat svým rodičům, kteří stejně jako mnoho rodičů dnešních dětí, byli vytrvalí, bezpodmíneční a bojovali za jejich kroky.

Pojďme si je představit a zjistit, jaké krůčky udělali, aby byli úspěšnými.

Martin Zounar

Známe ho z televizních obrazovek, jako vtipného a pozitivně naladěného člověka. Ovšem málokdo ví, že Martin Zounar je dlouholetým patronem Achillea a dokonce byl u křtu knihy Básničky pro neposlušné nožičky. Jeho přítomnost je velkým zpestřením našich setkání rodičů a vždy vykouzlí úsměvy malým i velkým. 

Martin také dodává naději rodičům a jejich dětem s PEC, jelikož on sám se s touto vadou narodil.Víte o tom, že má boty na zakázku? Miluje vaření a jízdu na motorce?

 

A další zajímavosti nejen o Martinovo (s)žitím s PEC naleznete zde: Martin Zounar odhalil trápení z dětství: Narodil se s koňskou nohou!

Martin-Zounar
Novák_titulka

Petr Novák

Za jeho úspěchy stojí neuvěřitelné odhodlání,  nasazení rodičů, kteří i přes neduhy vady, vedli Petra ke sportu. Přáli si kvůli nohám aby hrál vodní pólo nebo aspoň ping pong, ale jeho vášní se byl fotbal a hokej. I přes bolest běhal za míčem.

Kluk, který se vezl k zápisu do školy v kočárku, se pílí a odhodláním stal mistrem světa a extraligy v hokejbale.

Jeho příběh, který popisuje první krůčky a i jeho velké kroky si můžete přečíst zde:

Petr Novák: Chodím

Opřel se do toho. Třeba naposledy. Rozhovor Petra Nováka

1668083662396

Tomáš Arsov

Vystudoval střední zdravotní školu, avšak jeho kariérní kroky vedly do světa kadeří. Absolvoval kurz kadeřnictví a za velkou louží nasbíral zkušenosti, aby mohl vést úspěšný beauty salón v centru Prahy. 

Tomáš se poprvé otevřeně zmiňuje o své vrozené vadě pes equinovarus ve své biografii Když vlasy poslouchají, která je plná upřímného ohlédnutí za nelehkými začátky, jak v osobním, tak pracovním životě. Barvitě popisuje, jaké je to být dítětem s touto vadou, ale také o velkém odhodláním jít si za svým. Tomáš je ztělesněním rčení: KDYŽ SE CHCE, VŠECHNO JDE.

Velmi si vážíme podpory našich patronů a děkujeme za to, že jsou v tom s námi.
Dávají naději rodičům a všem, kteří se s touto vadou potýkají.