logo_se_sprejem

Co obnáší život s ortopedickou vadou? Jak se dne přistupuje k léčbě? Co nás čeká? Jak se žije dospívajícím či dospělým? Jak se staví moderní fyzioterapie ke konvenční léčbě? To vše a mnohem více v našem podcastu.

 Čekají vás rozhovory s hosty, kteří se této vadě věnují po profesní stránce, tak i rozhovory nabité emotivními příběhy těch, kterých se tato vývojová vada osobně dotýká. Podcastem vás laskavým slovem provede Kateřina Strejc a Stáňa Bašatová.

PODCAST logo Achilleus (Příspěvek na Instagramu) (6)

Podcastem vás bude provázet především KATEŘINA, která je zároveň maminkou dvouletého čiperného klučíka, který se narodil s vrozenou vadou pes equinovarus. Přes složité začátky je Mareček úplně normální kluk, který běhá a skáče.

"Chtěla jsem přiblížit činnost organizace, ale i léčbu z jiného úhlu pohledu, než jaký ho obvykle rodiče dětí nebo i veřejnost zná" říká Katka o svém záměru natáčet podcast nejen pro rodiče.

 

Jako spolumoderátorku občas uslyšíte i STÁŇU, zakladatelku a ředitelku pacientské organizace Achilleus. Stáni dcera se narodila s vadou pes equinovarus už před 16 lety a toto onemocnění změnilo celý směr jejího života.

"Co jsem sama prožila, předávám dál. Hlavně chci, aby nikdo neopakoval chyby, které jsem udělala a děti měly ty nejlepší podmínky v léčbě, které dnes může moderní medicína nabídnout", vzpomíná na svoje začátky Stáňa.

PODCAST logo Achilleus (Příspěvek na Instagramu) (5)

3. díl
host: Eliška Bašatová
moderuje: Kateřina Strejc

Rozhovor s Eliškou Bašatovou, 16ti letou dívkou s PEC, navazuje na 1. díl podcastu s její maminkou.
Jak vnímá Eliška svůj handicap? Jaké má plány do budoucnosti? A co ji čeká ?
přehrát

2. díl
host: Natálie Lehmanová
moderuje: Kateřina Strejc

Natálie Lehmanová jak ji neznáte.
V naší komunitě pacientů je známá jako dospělý pacient s pes equinovarus, který dobrovolně podstoupil amputaci po mnoha operacích. Dnes je tváří všech aktivních lidí s protézou a s úsměvem na tváři dokáže povídat o své léčbě. Rozhovorů už poskytla spousta, ale dnes je to především o důležitosti mít hned na začátku cesty správné informace. Díky Natálii si uvědomíme, jak Ponseti metoda změnila přístup k vnímání pes equinovarus a jeho léčby.
přehrát

První díl nemůže začít jinak, než představením zakladatelky a ředitelky pacientské organizace Achilleus z.s. Stáni Bašatové.  Tentokrát otázky nesměřují obecně k léčbě golfové nohy v České republice, ale k cestě, která vedla Stáňu k založení organizace. Jak se dnes má její dcera, díky které vznikl Achilleus z.s.? Jak se daří organizaci po 15 letech?
přehrát

Pilotní díl
moderuje:
Kateřina Strejc
Stáňa Bašatová

Tři, dva, jedna ... teď.
Začínáme...
přehrát

Děkujeme Magenta Experience Center
za poskytnutí zázemí pro natáčení podcastu.