O spolku

Naším hlavním úkolem je poskytovat kvalitní informace nejen o vrozené vývojové vadě Pes Equinovarus Congenitus, ale i dalších aspektech spojených s touto diagnózou. Pomáháme rodičům zorientovat se v nové životní situaci díky dostatečným a přesným informacím a tím přispíváme k úspěšnosti léčby dětí.

Profesionální pacientská organizace

Achilleus, z.s. vznikl v 31. března 2009.
Naše činnost stojí na osobní iniciativě a aktivitě dobrovolníků, důvěře a podpoře jednotlivců, firem i národních organizací.

1.500 rodičů ve FB skupině

Facebooková skupina se stala komunitní platformou pro všechny rodiče i dospělé v celé České republice.

Prosazujeme zkvalitnění zdravotní péče

Snažíme se zejména o prosazení Ponsetiho metody s využitím nejnovějších poznatků a nejefektivnějších diagnostických a léčebných postupů. Díky informacím ze zahraničí přinášíme do České republiky informace o novinkých v léčbě.

Sbíráme a sdílíme informace

Pracujeme s českými i zahraničními zdoji. Komunikujeme s partnerskými i pacientskými organizacemi z jiných evropských států. Vytváříme a distribuujeme informační materiály.

Spolupracujeme

Naším cílem je všestranná spolupráce a partnerská komunikace mezi rodiči, odbornou i laickou veřejností. Navázali jsme také spolupráci s centrem Ponsetiho metody v Iowě.

Vystupujeme na odborných konferencí

Aktivně vystupujeme na konferencích pro zdravotnickou veřejnost. Seznamujeme odborníky s životem lidí s pes equinovarus a s nejnovějšími trendy v léčbě. 

Nikdo na to není sám

Pořádáme celorepubliková setkání dospělých, rodičů a přátel dětí s pes equinovarus za účasti lékařů a fyzioterapeutů. Aktivně pomáháme všem. Ať už radou, konkrétní pomocí, ukázkami cvičení, psychickou podporou nebo zapůjčením protetické pomůcky.

E-shop

Básničky pro neposlušné nožičky, nažehlovačky na trička, panenku s dlahami nebo třeba omalovánky, a mnoho dalšího si rodiče mohou zakoupit v našem novém Eshopu. 

Básničky pro neposlušné nožičky

Vydali jsme nádherně ilustrovanou autorskou knížku básniček pro děti, která pomáhá motivovat k lepšímu přijetí dlah.

Jsme zakládajícími členy Evropské asociace 

Stáli jsme u zrodu a jsme zakládajícím členem Evropské asociace pacientských organizací pro diagnózu pes equinovarus

Náš tým

Team Achilleus  (1)
Team Achilleus  (2)
tym3a

Členství ve spolku

Členem spolku mohou být fyzické osoby starší 18 let, a to zejména rodiče či blízké osoby dítěte s diagnózou Pes equinovarus (golfová noha) nebo jinou pohybovou vadou, či další fyzické a právnické osoby, které mají zájem podporovat práci spolku Achilleus.

Jsme nezisková organizace. Veškeré náklady na činnost a provoz organizace jsou hrazeny z členských příspěvků a sponzorských darů.

Číslo účtu pro členské příspěvky:  2200571587/2010(VS=rodné číslo) 

_MWP2161wtm

Uděluji souhlas s použitím fotografií

Vyplněním a odesláním formuláře s jedinečnou IP adresou uděluji souhlas organizaci Achilleus z.s., aby použil fotografie a/nebo audiovizuální záznamy mého nezletilého dítěte, ať již v podobě hmotné či digitalizované (nehmotné) pro veškeré propagační materiály uživatele, jak v tištěné, tak v elektronické podobě (např. webové stránky, facebook, instagram, linkedin, tiskoviny, televize atp.).

DSB_0947

Podporují nás

2020

Nadace České pošty se představuje - 2017 - Česká poštaVýsledek obrázku pro shoptet csob-logo - Jez KonceptPodpora Úřadu vlády ČR | Vasevyzivne.cz    Energetický gigant ExxonMobil prodá za 4,5 miliardy dolarů svá norská aktiva | Fio banka

  • V rámci akce Pečení pro dobrou věc nás podpořili zaměstnanci  ČSOB
  • Nadace České pošty přispěla na hromadnou rozesílku letáků do ordinací lékařů
  • Shoptet přispěl k provozu E-shopu
  • Provoz pacientské organizace byl podpořen dotací z Úřadu vlády

Ze srdce děkujeme dalším firemním dárcům: ExxonMobil,  Altoa s.r.o., Divadelní spolek JenTak ,  ELP Consulting s.r.o., RE/MAX Age, Amáta s.r.o. a další

Významně nás podporují i individuální dárci z řad rodičů a pacientů. Každá, sebemenší částka, je pro nás důležitá!

 

2019


2018

2017

2016

2015