O spolku

Naším hlavním úkolem je poskytovat kvalitní informace nejen o vrozené vývojové vadě Pes Equinovarus Congenitus, ale i dalších aspektech spojených s touto diagnózou. Pomáháme rodičům zorientovat se v nové životní situaci díky dostatečným a přesným informacím a tím přispíváme k úspěšnosti léčby dětí.

Téměř 1.500 rodičů ve FB skupině

Facebooková skupina se stala komunitní platformou pro všechny rodiče i dospělé v celé České republice.

E-shop

Básničky pro neposlušné nožičky, nažehlovačky na trička, panenku s dlahami nebo třeba omalovánky, a mnoho dalšího si rodiče mohou zakoupit v našem novém Eshopu. 

Sbíráme a sdílíme informace

Pracujeme s českými i zahraničními zdoji. Komunikujeme s partnerskými i pacientskými organizacemi z jiných evropských států. Vytváříme a distribuujeme informační materiály.

Jsme nezávislou organizací

Naše činnost vychází z osobní iniciativy a aktivity našich dobrovolníků, z důvěry a podpory, kterou pro svoji činnost získáváme od jednotlivců, firem i národních oraganizací.

Spolupracujeme

Naším cílem je všestranná spolupráce a partnerská komunikace mezi rodiči, odbornou i laickou veřejností. Navázali jsme také spolupráci s centrem Ponsetiho metody v Iowě.

Pomáháme už 11 let!

Achilleus, z.s. vznikl v 31. března 2009. Na samém počátku spojila hrstka rodičů své síly a narodilo se malé občanské sdružení. Zpočátku toho moc neumělo a muselo se mnoho věcí naučit.

Podáváme pomocnou ruku

Nejsme pasivní. Aktivně pomáháme všem. Ať už radou, konkrétní pomocí, ukázkami cvičení, psychickou podporou nebo zapůjčením protetické pomůcky.

Nikdo na to není sám

Pořádáme celorepublikové srazy dospělých, rodičů a přátel dětí s pes equinovarus za účasti lékařů a fyzioterapeutů. Rodiče mají možnost sdílet své starosti i pokroky v léčbě mezi sebou. 

Prosazujeme zkvalitnění zdravotní péče

Snažíme se zejména o prosazení Ponsetiho metody s využitím nejnovějších poznatků a nejefektivnějších diagnostických a léčebných postupů. Díky informacím ze zahraničí přinášíme do České republiky informace o novinkých v léčbě.

Básničky pro neposlušné nožičky

Vydali jsme nádherně ilustrovanou autorskou knížku básniček pro děti, která pomáhá motivovat k lepšímu přijetí dlah.

Náš tým

Stáňa Bašatová - předsedkyně spolku Achilleus, který pomáhá s léčbou Pes Equinovarus

STANISLAVA BAŠATOVÁ

Veronika Labaštová - spolek Achilleus

VERONIKA LABAŠTOVÁ

Veronika Benešová pomáhá s léčbou Pes Equinovarus

VERONIKA BENEŠOVÁ

Jiřina Jandourková pomáhá s léčbou ortopedické vady zvané koňská noha

JIŘINA JANDOURKOVÁ

Martina Šikolová pomáhá s léčbou ortopedické vady zvané golfová noha

MARTINA ŠIKOLOVÁ

Členství ve spolku

Členem spolku mohou být fyzické osoby starší 18 let, a to zejména rodiče či blízké osoby dítěte s diagnózou Pes equinovarus (golfová noha) nebo jinou pohybovou vadou, či další fyzické a právnické osoby, které mají zájem podporovat práci spolku Achilleus.

Jsme nezisková organizace. Veškeré náklady na činnost a provoz organizace jsou hrazeny z členských příspěvků a sponzorských darů.

Číslo účtu pro členské příspěvky:  2200571587/2010(VS=rodné číslo) 

_MWP2161wtm

Podporují nás

2019

Výsledek obrázku pro shoptet


2018

Výsledek obrázku pro shoptet

2017

2016

2015